10 pomysłów na długi weekend

Malta

Wyspa słynąca z wielu słonecznych dni w roku, oferująca idealne warunki dla nurków, a oprócz tego jest to wspaniałe miejsce dla osób, które chciałyby wypocząć w luksusowych warunkach – hollywoodzki klimat udziela się tam większości turystom. Leżąca pomiędzy Sycylią a Tunezją to wspaniała i największa wyspa Archipelagu Maltańskiego. Morskie powietrze, ogrzewające ciała słońce, przyjaźni mieszkańcy, interesujące zabytki i pięciogwiazdkowe hotele oraz ośrodki wypoczynkowe to rzeczy, które kuszą turystów.

Lanckorona

Osoby pragnące odpoczynku od miejskiego hałasu i pobytu wśród zieleni powinny wybrać Lanckorone – urokliwą wieś w województwie małopolskim. Spędzenie Wielkanocy w tym wyjątkowym miejscu może być trafionym wyborem – malowniczy krajobraz tworzy tam wyjątkowa drewniana architektura, a całość dopełnia wszechobecna zieleń.

Bratysława

Ktoś, kto pragnie spędzić Święta Wielkanocne za granicami kraju, powinien rozważyć wartą do odwiedzenia Bratysławę – stolicę Słowacji oferującą wiele dla ciekawych świata turystów. Jest to miasto mające w swojej architekturze sporo zabytków z okresu wiedeńskie baroku oraz nowoczesną, współczesną zabudowę znaną z wielu większych miast Środkowej Europy.

Mazury

Mazury – region, który z pewnością każdy choć w raz w życiu powinien odwiedzić, zwłaszcza wtedy, kiedy posiada kilka dni wolnego. Turyści uważają to miejsce za jedno z najciekawszych – to prawda. Każdy może znaleźć tam coś idealnego dla siebie. Można tam spacerować zielonymi ścieżkami wśród przepięknych lasów, pływać kajakami albo żeglować po urokliwych jeziorach. Na takim wyjeździe mogą skorzystać również osoby chcące spędzić wolny czas na jeździe konnej czy wycieczce rowerowej urzekającymi trasami. Dla poszukiwaczy spokoju dostępne są atrakcyjne plaże i niewielkie, ale wyjątkowe miejscowości. Mazury – to idealne miejsce na urlop.

Berlin

Urlop? Warto go spędzić w Berlinie. Stolica Niemiec, wyjątkowa pod każdym względem, a dodatkowo położona blisko Polski. Interesujące miasto, oferujące turystom wiele atrakcji. Wystarczy parę dni aby odwiedzić różne zabytkowe miejsce i skorzystać z niesamowitych atrakcji.

Bory Tucholskie

Dla miłośników natury to miejsce, które w wolnym czasie bezwzględnie powinni odwiedzić. Bory Tucholskie są jedyne w swoim rodzaju, co zostało potwierdzone utworzeniem w tym rejonie rezerwatu Biosfery UNESCO oraz obszaru Natura 2000. W tym niezwykle urokliwym miejscu, znanym z wyjątkowo zdrowego powietrza jest wiele zagrożonych, chronionych i interesujących rzadko spotykanych gatunków grzybów, roślin i zwierząt.

Neapol

Neapol – miasto położone na południu Włoch, dostępne dla turystów przez cały rok, znane z interesujących miejsc i niezwykłej architektury. Wiele osób mówi o jego wyjątkowości – w najlepszy sposób przedstawia mieszkańców i wybitność tego kraju. Neapol urzeka pod każdym względem.

Wrocław

Wrocław – miasto spotkań, serce Dolnego Śląska. Z roku na rok przyciągające coraz więcej turystów. Wyjątkowe zabytki, zachowane w idealnym stanie, bardzo dobre warunki dla przyjezdnych i niezwykłe atrakcje. Miasto wyróżnione oraz cenione za granicą, będące na liście 17 europejskich miast, które warto odwiedzić.

Dodaj komentarz